Show menu

6 a pol pravidiel šitia

09 Nov
6 a pol pravidiel šitia

Keď sa šitie a patchwork stane vášňou, tak to môže mať dopady dokonca aj na rodinu: finančné, zdravotné aj morálne. Ako byť úspešný v kreatívnom šití - 6 a pol pravidiel.
Kategória: Šitie tipy

Ako sa nezabiť a byť šťastná pri šití

Keď sa šitie a patchwork stane vášňou, tak to môže mať dopady dokonca aj na rodinu: finančné, zdravotné aj morálne. Nedávno som niekde narazila na pravidlá pre quilting (prešívanie prikrývok) ale hodia sa všeobecne aj na hobby šitie.

1. Vždy kúp nové látky! (aj keď je ich plná skriňa) Mám slušnú zbierku látok (písala som už o tom v staršom príspevku ), ale ich nikdy nie je dosť, vždy nájdem nejakú peknú, ktorá sa mi tak zapáči, že neodolám.

Látky Cik-Cak Štúdio

2. Nikdy nekrvácaj nad prácou! (občas sa stane). Hlavne si treba dať pozor pri používaní rotačného rezača a nikdy nenechávať v otvorenom stave. Bezpečnosť pri práci musí byť. Z tohto dôvodu som vypracovala aspoň tie najdôležitejšie pravidlá bezpečnosti pre účastníkov kurzu na šitie.

IMAG1922

3. Meraj často, raz rež! Nestačí dvakrát ako hovorí príslovie a okrem dĺžok treba pri patchworku zvlásť skontrolovať aj pravouhlosť kusov.

4. Večera môže počkať, kým budeš v časti, kde sa dá dobre zastaviť. Možno to poznáte, už to chcete vidieť hotové, robíte na tom ako blázon, ale dieťa si pýta večeru, manžel sa chce práve rozprávať. No bohužiaľ – musia počkať:)
4.a) Nie sú časti, kde je dobré sa zastaviť.

5. Neexistuje nič také, že príliš veľa vecí v rozpracovaní. Keď dostanem nápad, uvidím nejaký nový patchworkový vzor alebo sa naučím nejakú novú techniku, tak začnem hneď ako len môžem (vtedy sa mi zídu tie kopy látok, čo mám v zbierke a nemusím ani do obchodu). Horšie je to potom s dokončením a v štádiu rozpracovanosti mám aj niekoľko kúskov.

6. “Nie je to chyba, je to šťastná náhoda!” alebo “To som tak chcela, aby to bolo také organické”. Manžel je môj najväčší kritik a to sú moje odpovede keď svojím kritickým okom nájde niečo, čo sa mu nezdá.

Máte aj vy nejaké svoje pravidlá? Našli ste sa v niektorých? Napíšte mi.

Komentáre