Show menu

Recenzia knihy – Šitie krok za krokom

22 Nov
Recenzia knihy – Šitie krok za krokom

Recenzia knihy Šitie krok za krokom - vyše základných techník pre začiatočníkov.
Kategória: Šitie tipy, Knihy nielen o šití

Šitie krok za krokom – Alsion Smithová

Ikar 2012

Kniha sitie krok za krokom

Kniha Šitie krok za krokom má podtitulok: vyše 200 základných techník pre začiatočníkov. Kniha naozaj začína od základov, je tu podrobný výklad potrebných pomôcok a materiálov na šitie doplnená peknými fotkami. Nájdete tu popis rôznych druhov nití, ihiel, nožníc. Je tu aj vysvetlenie základných častí šijacieho stroja. Kniha je predovšetkým určená pre tých, čo naozaj len začínajú a nemajú žiadne skúsenosti so šitím, či už rukou alebo na stroji. Je tu aj dobré vysvetlenie rôznych druhov textilných materiálov a autorka uvádza aj ich použitie.

Kniha poskytne prehľad o základných ručných aj strojových stehoch. Hoci väčšina stehov mi bola už známa, predsa mi to bolo užitočné a dozvedela som sa aj nové veci. Páčilo sa mi, že sú tu vysvetlené aj problematickejšie časti pri šití ako napr. šitie v rohoch a oblúkoch a ako na to alebo ako šiť na látkach náročných na spracovanie.

V ďalších častiach kniha preberá jednotlivé detaily a techniky ako je riasenie, odševky, zapínadlá, goliere, vrecká, ako šiť pásy na oblečení, zipsy a podobne. Kniha naozaj nič nevynechá a nájdete tu návody a podrobné fotopostupy na všetky základné časti oblečenia. Popis pracovných postupov je dostatočne jasný a dá sa ľahko pochopiť.

Je to akási základná učebnica šitia a je užitočnou pomôckou pre hobby šitie a nájdu to tipy aj skúsenejšie šičky. Vrelo odporúčam každému, kto sa chce dostať do tajov šitia a nevie kde začať.

Komentáre