Show menu

Kde kupujem látky v Bratislave

23 Feb
Kde kupujem látky v Bratislave

Prehľad obchodov s textilom a galantériou v Bratislave, kde nakupujem ja látky. Recenzia na základe mojich osobných skúseností.
Kategória: Nakupovanie, Šitie tipy, Patchwork

Recenzia obchodov s textilom a galantériou

Často sa ma zákazníčky na kurze šitia pýtajú, kde kupujem látky, tak som pripravila tento článok, ktorý odráža moje skúsenosti s nakupovaním. Nie je to objektívne hodnotenie, aj keď snaha bola a nie je to ani úplný prehľad obchodov s textilom a galantériou v Bratislave. Napriek tomu dúfam, že poskytne základnú orientáciu, kde nakupovať.

Ja najradšej nakupujem látky v kamenných obchodoch. Potrebujem látku ohmatať a vidieť. Hlavne vidieť na veľkej ploche. Často mám len všeobecnú predstavu akú látku chcem a nie som pevne rozhodnutá napríklad aký to má byť odtieň alebo vzor. O tom koľko látky kupujem, som už písala v inom článku minule a teraz sa pozrieme na to kde nakupujem.

Najčastejšie nakupujem buď v Anjeli alebo v Texgale v Ružinove, lebo majú široký sortiment textilu aj relatívne ľudové ceny a mám to blízko štúdia a môjho bytu.

Anjel

Anjeli oproti fakultnej nemocnici je snáď najširší výber metrového textilu v Bratislave. Sú tu rôzne druhy látok, či už na odevné šitie, bytový textil, na kostýmy alebo aj bavlny s potlačou, vhodné na patchwork. Anjel má len veľmi obmedzený sortiment galantérie, v podstate len nite a nejaké drobnosti. Výhodou Anjela sú hádam najnižšie ceny metrového textilu v Bratislave. Nakupujem tu tak raz mesačne. Anjel nemá e-shop a na webe nie je dobrý prehľad sortimentu.

Texgal

V Texgale je tiež široký sortiment metrového textilu na odevné šitie, výber bavlny na patchwork je už menší, ale stále ešte slušný. Výhodou Texgalu je široký výber textilnej galantérie, či už rôznych stužiek, lemoviek, gombíkov, zipsov a podobne, ale taktiež aj solídny výber priadze na pletenie. Texgal navštevujem takmer každý týždeň, lebo ho mám len 5 minút od domu. Texgal nemá e-shop a bohužiaľ ani na ich webstránku som sa nedostala.

Patchworkparty

Predajňa Patchworkparty je špecializovaná na predaj šijacích strojov Bernina a bavlnených látok a pomôcok pre patchwork. Je tu veľmi dobré poradenstvo na šijacie stroje, sama som si tu kupovala šijacie stroje do svojho štúdia. O tom, ako som si vyberala stroj sa môžete dočítať v staršom článku. Majú dobrý výber látok na patchwhork. Nájdu sa tu látky aj lacnejšie aj drahšie dizajnérske. Ostatný metrový textil a odevné látky sa tu nepredávajú. Galantéria je orientovaná len na patchwork. Pre začínajúcich patchworkárov tu majú balíček pomôcok pre začiatočníkov. Aké pomôcky odporúčam na patchwork a šitie sa môžete dočítať aj v staršom článku na blogu. V predajni pravidelne nakupujem hlavne rôzne výplňové materiály na patchwork deky a kabelky. Kupujem tu napr. aj dočasné lepidlo v spreji.

Patchworkparty

Patchworkparty

Koloria

Koloria na Dunajskej ulici je predovšetkým orientovaný na rôzne umelecké potreby a preto tu nájdete pomôcky aj pre iné tvorivé činnosti. Je tu ale aj slušný výber látok, hlavne orientovaný na šitie kostýmov. Galantéria je tu celkom dobrá a cenovo dostupná. Kúpila som tu napríklad veľmi výhodne magnetické držiaky na špendlíky a rôzne gombíky.

Kolória

Kolória

Kolória

Kolória

Zebrapatchwork

Zebrapatchwork je hlavne e-shop orientovaný na predaj bavlnených látok pre patchworkárov. Zaradila som ich do tohto prehľadu aj preto, lebo predajňu sa dá aj osobne navštíviť v poobedňajších hodinách a na mieste si vybrať látky. S určitosťou môžem povedať, že je tu najväčší výber bavlnených látok v meste. Látky sú zo zahraničného dovozu a nájdete tu všetky možné odtiene a vzory. Taktiež sa tu predávajú rôzne výplne a pomôcky pre patchwork. Už som tu niekoľkokrát nakupovala a bola som vždy spokojná. Kúpila som tu látky aj na dúhovú deku.

Zebrapatchwork

Zebrapatchwork

Galantéria na Tržnici Trnavské mýto

Túto malú galantériu nájdete vo vnútri tržnice na konci smerom do centra zo strany Krížnej ulice. Je tu veľmi dobrý výber zipsov, nití, gombíkov a iných všakovakých doplnkov a galantérneho tovaru. Obsluha je veľmi nápomocná. Kúpila som tu super zipsy nepremokavé na športové oblečenie aj ozdobné ťahátko na zips a ihly na šitie hračiek.

Bubulákovo e-shop

Bubulákovo

Bubulákovo

Bubulákovo je síce e-shop, ale uvádzam tu lebo predávajú široký výber bavlnených a hlavne úpletových látok s potlačou. Je obľúbeným e-shopom mamičiek, ktoré šijú, lebo je tu veľký výber látok s detským vzorom. taktiež tu kúpite teplákoviny, minky, či madeiru. V sortimente majú aj galantérny tovar ako nite, stužky, šnúrky a šikmé pásy. Objednávam odtiaľto hlavne úplet, tovar prišiel rýchlo a bez problémov.

Galantéria Ribbon

Ribbon nájdete v OD Slimák. Je tu veľký výber nití, ihiel, zipsov, ale aj iného tovaru na tvorenie korálky, nažehlovačky, šikmé pásy, stužky. Pravidelne tu kupujem ihly na šitie hračiek, ale aj stužky. Ribbon funguje aj ako veľkoobchod a preto odporúčam pre živnostníčky s handmade tovarom. Obchod okrem kamennej prevádzky funguje aj ako e-shop.

Ribbon

Ribbon

Motýľ

Motýľ na Záhradníckej má predajňu textilu aj galantériu. Pri mojej jedinej návšteve tu bolo veľmi rušno. Predajňa je relatívne malá, takže oproti vyššie spomenutým je výber menší. Bohužiaľ ceny bavlnenej látky s potlačou sú tu veľmi vysoké, preto som si tu nič nevybrala na patchwork.

Stužka v OD Retro

Stužka je malý obchodík v obchodnom dome Retro v Ružinove. Sortiment je síce obmedzený, ale výhodou je, že obchod je otvorený dlhšie a aj cez víkend. Takže, keď potrebujete niť, gombík, ihly alebo stužku súrne cez víkendové tvorenie, tu to nájdete aj v nedeľu.

Ak máte ďalšie dobré tipy na kamenné obchody na textil alebo galantériu, alebo rozdielne skúsenosti v týchto obchodoch, tak napíšte to do komentárov.

Komentáre