Show menu

3 nápady ako používať čínske paličky pri šití

08 Apr
3 nápady ako používať čínske paličky pri šití

3 nápady ako používať čínske paličky pri šití. Čínske paličky môžu byť užitočnou pomôckou.
Kategória: Šitie tipy

Čínske jedlá mám síce rada, ale vždy ich jem vidličkou. Čínske paličky používam na niečo iné a to pri šití. Sú pre mňa už takmer nepostrádateľnou pomôckou. Tu sú 3 nápady ako môžu prácu uľahčiť:

 1. Palička ako náhrada prsta pri napravovaní látky alebo nite pod šijacou pätkou. Najväčším nebezpečím pri šití je, že si prešijete prst, preto pri zapnutom stroji nikdy, ale naozaj NIKDY nedávajte prsty pod ihlu. Použite čínske paličky!Šijacia pätka
 2. Palička na vypchávanie hračiek dutým vláknom. Palička pomáha dostať výplň aj na ťažko dostupné miesta a vzdialenejšie kúty. Nie je ostrá a má akurát hrúbku na tento účel. O ďalších tipoch ako na šitie hračiek sa môžete dočítať aj v staršom článku.
  Vypchávanie hračky

  Vypchávanie hračky paličkou

 3. Palička na úpravu rohov. Do rohov po prevrátení látky sa dá ťažko dostať prstom. Okrem toho, že látka s v rohoch vystriháva, aby tam nebola taká „guča“, po prevrátení si môžete pomáhať práve aj paličkou, aby roh dostal pekný tvar. Ja to používam pri obaloch na knihy, pri taškách, pútkach.
  Úprava rohov

  Úprava rohov paličkou

Ak teda nabudúce pôjdete do čínskej reštaurácie, alebo si objednáte suši, tak si paličky odložte a dajte medzi pomôcky na šitie.

Ak máte iné dobré tipy, kde sa ešte dajú čínske paličky v domácnosti používať, tak dajte vedieť.

Komentáre