Show menu

Zo zákulisia Dámskeho klubu

24 Máj
Zo zákulisia Dámskeho klubu

Vo štvrtok 21.5. som dostala možnosť vystúpiť v ženskom magazíne Dámsky klub. Rada s s vami podelím o tom ako to celé prebiehalo v zákulisí.
Kategória: Kurzy a Workshopy šitia

Zo zákulisia Dámskeho klubu

Vo štvrtok 21.5. som dostala možnosť vystúpiť s krátkou inštruktážou šitia v ženskom magazíne Dámsky klub, ktorý sa vysiela na STV1. (Vysielanie si môžete pozrieť v Archíve v STV. okolo 25 a 48 minúty)

Rada s s vami podelím o tom ako to celé prebiehalo v zákulisí.

Ako som sa tam dostala

Priznám sa pred nejakým mesiacom som ani nevedela, že Dámsky klub existuje. Kamarátky mi poradili, že moje kurzy šitia by zapadli tematicky do tejto relácie. Vyhľadala som ich mailovú adresu a napísala o sebe. Odpoveď prišla o nejaký týždeň, že sa im táto téma hodí. Trvalo ďalšie tri týždne kým som dostala možnosť zúčastniť sa.

V Mlynskej doline

Relácia sa začína o 12.20 a mali sme prísť o 11.30 do štúdia. Veru som bola riadne prekvapená v akom dezolátnom stave to tam všetko je, staré okná a dvere, ktoré už asi dávno netesnia, všetko také zašlé a šedé. Pred štúdiom Dámskeho klubu je taká čakacia miestnosť so starou sedačkou. Manžel mi pomáhal s vecami. Výrobky sme mohli hneď rozložiť na stolík, privítala nás milá pani dramaturgička. Pripevnili mi mikrofón a maskérka ma zľahka prepúdrovala. Čakali tam aj ostatní. Dokonca sme mali kávu a minerálku k dispozícii.

Moderátorkami tento deň boli Soňa Müllerová a výnimočne Karin Majtánová. S každou som mala jeden vstup v relácii. Predstavili sme sa a krátko sa opýtali, čo vlastne robím a čo bude moja téma. Aké otázky dostanem alebo nejaký bližší scenár nebol, relácia je naozaj spontánna.

Vysielanie

Rozsvietili sa svetlá „Nevstupovať“ a relácia sa začala. Majú umiestnený televízor aj v „čakárni“ pred štúdiom a mohli sme odtiaľto sledovať vysielanie. Na moje veľké počudovanie, nie je to počas vysielania úplne uzavreté. Rôzni ľudia si chodili von a dnu, alebo aj moderátorky vyšli sa napiť alebo si nalakovať vlasy, keď práve neboli na rade. Ja som bola zavolaná dnu len tesne pred mojim vstupom a po skončení mojej časti som aj musela vyjsť von do čakárne.

Boli tri kamery rozmiestnené, ale nikdy som nevedela, ktorá berie práve a kam sa mám pozerať. Okrem toho som sa cítila celkom v pohode a tých pár minút prejde veľmi rýchlo.

Na záver

Museli sme čakať na úplný koniec relácie, aby sme si svoje veci vedeli pobaliť. Moderátorky a štáb si pochutnávali na jedlách, čo sa varili v relácii. Niektorí účastníci sa ešte fotili v štúdiu.

Bola som rada, že to mám za sebou a pocitom spokojnosti som opustila túto podivnú budovu a svet televízie.

 

Dámsky klub

Cik-Cak Štúdio v Dámskom klube

Komentáre