Show menu

Nové kurzy šitia – jeseň 2015

11 Aug
Nové kurzy šitia  – jeseň 2015

Prehľad kurzov šitia na stroji v sezóne jeseň 2015. Je tu niečo pre začiatočníkov, deti aj pre pokročilých. Skupinové kurzy aj individuálne. Cik-Cak Štúdio Bratislava
Kategória: Patchwork, Kurzy a Workshopy šitia

Nové kurzy šitia  – jeseň 2015

Stiahnite si Rozvrh kurzov šitia jeseň 2015 Kurzy šitia jeseň 2015 (321 stiahnutí)

Základy šitia

Od septembra pokračuje veľmi úspešný kurz šitia pre úplných začiatočníkov Rýchlokurz – základy šitia na stroji, kde v 90 minútach sa naučíte ako ovládať šijací stroj, robíme nácvik šitia na cvičné papiere a ušijete jednoduchý výrobok. Tento kurz je vhodný pre tých, čo so šitím ešte nemajú žiadne skúsenosti a len sa rozhodujú, či vôbec šitie je niečo pre nich. taktiež odporúčam tento úvod ako predprípravu na ostatné kurzy.

Pre tých, čo by sa chceli viac zahĺbiť do šitia je naďalej v ponuke Individuálny celodenný kurz šitia.

Adela Banášová v Cik-Cak Štúdiu

 

Dala som do ponuky špeciálny Kurz na úpravu a opravu odevov, nakoľko viaceré sa pýtali, ako skrátiť nohavice, rifle alebo záves a chcú sa naučiť šiť, aby tieto drobné úpravy mohli sami robiť alebo aby nemuseli robiť ručným šitím. Na Workshope úprava odevu sa naučíte minimálne 3 spôsoby a rôzne stehy, ktoré sú určené práve na skracovanie. Ako bonus sa naučíte vyšiť gombíkovú dierku, či používať šikmý pás na okraje.

nohavice ako skrátiť

Ak ešte stále nemáte šijací stroj nevadí, odporúčam počkať kúpou po kurze. Ale ak už pokukávate po nejakom šijacom stroji, tak si prečítajte článok: ako si vybrať šijací stroj.

Patchwork technika

Pre záujemcov o patchworkovú techniku sú v ponuke 2 kurzy. Základy patchworkovej techniky je séria kurzov: 4 poobedia a 1 celá sobota, kde sa podrobne zoznámite a osvojíte si túto zaujímavú techniku. Dostatok času je venovaný aj na precvičenie si voľného prešívania (tzv.free motion quilting), ktorým sa vrstvy patchworkovej deky spájajú.

Pre pokročilých som dala do ponuky kurz šitia, kde sa oboznámite menej tradičnými technikami patchworku. Na kurze Patchwork obraz so stromom sa naučíte ako rezať a šiť voľné tvary, oblúky a našívať aplikácie. Na tomto kurze vytvoríme malé umelecké dielo a taktiež dôkladne precvičíme rôzne vzory na voľné prešívanie.

V cene kurzu sú všetky pomôcky na patchwork.

Detail koruna stromu

Ako šiť tašky

Ja som veľkým fanúšikom šitia tašiek, takže ani táto sezóna nemôže byť bez kurzov šitia zameraných na tašky. Bude jeden celodenný kurz Taška s podšívkou, kde sa naučíte šiť aj vnútorné vrecko na zips, zostaviť tašku, používať podšívku a výstuže, ako si vyrobiť vlastné pútko. Potom bude kratší kurz šitia zameraný na šitie zipsu Kurz – taštička na zips, kde budeme šiť v našom štúdiu populárnu kozmetickú taštičku na zips. Na individuálnych kurzoch sme niekoľkokrát šili košíček, ktorý bol dosť úspešný a preto raz v predvianočnom čase bude aj kurz, kde ušijeme košík.

Kurz šitia tašky

Pre deti

Po veľmi úspešných prázdninových táboroch šitia pre deti bude pravidelný kurz šitia na stroji pre deti každý štvrtok od 14:30 do 16:00. Je to séria 9 lekcií, kde na každej lekcii ušijeme na stroji niečo pekné, čo aj deti zvládnu. Kurz je vhodný pre deti od 8 do 15 rokov. V cene kurzu sú už aj všetky materiály a látky. Stiahnite si leták k tomuto kurzu  Kurz pre deti jeseň 2015 (199 stiahnutí) Tábor deti

Komentáre