Show menu

Videonávod kozmetická taštička so zipsom

21 Dec
Videonávod kozmetická taštička so zipsom

Super-jednoduchý návod šitia na taštičku so zipsom. Pozrite si video. Vhodné pre úplných začiatočníkov.
Kategória: Videonávody, Šitie tipy

Kozmetická taštička so zipsom

Videonávod

Pripravila som super ľahký návod na taštičku so zipsom. Aby to bolo jednoduché, tak zips sa v tomto prípade nenašíva medzi látku a podšívku ako to štandardne býva zvykom, ale pre zjednodušenie sa šije navrch látky a nie medzi.

Taktiež som použila len obyčajnú pätku a nešila som s pätkou na zips. Ihlu som dala do ľavej polohy, teda nešila som s ňou v strede pätky, aby pätka neprechádzala cez zúbky zipsu. Samozrejme ale môžete šiť aj s pätkou na zips, ak máte.

zipsová pätka

zipsová pätka

Veľkosť taštičky si môžete zvoliť ľubovoľne. Vždy vychádzam z veľkosti zipsu a hĺbku si nastavte ako vám to vyhovuje. Taktiež tvar taštičky môže byť, aký sa vám páči, či už zaoblenými dolnými okrajmi alebo pravé uhly v rohu. Ja som na vykrojenie oblých okrajov v rohoch použila pohár ako pomôcku.

Taška na zips malá

Materiál:

 • Zips (môj na túto taštičku mal celkovú dĺžku 13 cm)
 • Vrchná látka presne v šírke zipsu, ľubovoľná hĺbka
 • Podšívka v šírke zipsu, ľubovoľná hĺbka
 • Obojstranne nažehľovací vlizelín alebo vatelín tenký alebo stredne hrubý. (ak použijete len vatelín na vystuženie, tak je to dobré najprv prišiť k vrchnej látke aby sa lepšie spojili.)

Postup:

  1. Výstuž dáme medzi vrchnú látku a podšívku, ak je nažehľovací, tak prižehlíme medzi dve vrstvy.
  2. Zips otvoríme a umiestnime na vrchnú okraj vrchnej látky z lícnej strany, tak, aby zips bol otočený nadol a bol otvorený.
  3. Prišijeme zips rovným stehom v polovičke priestoru medzi zúbkami zipsu a okrajom látky. Dávame pozor keď prechádzame pri bežci („dzindzík“, čím sa zips otvára). Šijací stroj zastavíme a bežec pretiahneme na druhú stranu, t.j. zatvoríme.
  4. Okraj so zipsom obnitkujeme, ocikcakujeme.
  5. Z lícnej strany vrchnej látky popri zipse pozdĺžne prešijeme rovným stehom.
  6. Prišijeme zips z druhej strany na druhý kus látky obdobne ako predtým. Položíme dole hlavou na okraj látky z lícnej strany. Zips pootvoríme do polovičky. Po prešití okraj obnitkujeme a z vrchu prešijeme rovným stehom.
  7. Zložíme lícne strany vrchnej tašky na seba, podšívka smeruje von a popri okrajoch zašijeme. Konce zapošijeme poriadne, aby sa nezačali párať. Zips necháme pri tom otvorený, aby sa taštička dala prevrátiť.
  8. Okraje zo strany podšívky obnitkujeme cikcakom.
  9. Taštičku prevrátime a je hotová.

Pozrite si aj ostatné videonávody.

 

Komentáre