Show menu

Čo ma zaujalo v najnovšom čísle Burdy 1/16

14 Jan
Čo ma zaujalo v najnovšom čísle Burdy 1/16

Burda je výborný časopis s modernými, súčasnými strihmi na šitie. Nenechajte si ujsť posledné číslo 1/16. Čo mňa zaujalo a čo sa chystám šiť z nej.
Kategória: Šitie tipy, Knihy nielen o šití

Čo ma zaujalo v najnovšom čísle Burdy

 

Burda Január 2016

Burda Január 2016

Pamätám sa na časy z deväťdesiatych rokov, keď sme stáli v rade pred obchodom, aby sme si mohli kúpiť Burdu. Vtedy som často šila oblečenie a Burda mala najmodernejšie strihy „ zo západu“.

Odvtedy veľa rokov ubehlo a ja som medzitým roky Burdu nekupovala. Minulý rok som znova začala a vraciam sa aj k šitiu oblečenia.

V januárovom čísle ma zaujalo hneď niekoľko modelov. Keďže som si nedávno kúpila overlock, tak som hľadala strih na nejaké jednoduché tričko ako prvý kus na šitie na mojom stroji Singer 14T968.

Strih na tričko

Burda Tričko

Toto tričko – mikina je zaradené v Burde ako „snadné“. Je ušité v ležérnom štýle a najviac sa hodí na to elastický žerzej alebo iný úplet. Ešte som to neušila, som vo fáze výbere látky. Keď bude hotové – pochválim sa výsledkom.

V každom čísle Burdy nájdete kusy oblečenia, ktoré sú pre začiatočníkov a sú ľahké. Taktiež je vždy nejaký model označený ako „Masterpiece“. Masterpiece je detailne vypracovaný kus, často nadčasový model a strih je skôr pre skúsenejšie šičky.

Nohavice na voľný čas

Burda NohaviceĎalším zaujímavým modelom, ideálne na šitie na overlocku sú tieto nohavice. Odporúča sa ich šiť z tenkého úpletu, aby vyzerali také padavé. Majú široký elastický pás husto nariasený. Sú ideálne ako domáce oblečenie. Spotreba látky je až 4 m pri šírke 150 cm, takže pri priemerných cenách okolo 12-15 EUR/m vyjdú poriadne draho. Dala som si ich na svoj zoznam: Čo chcem ušiť v roku 2016.

Móda Plus

Okrem toho ako už vo zvyku býva v Burde je niekoľko modelov pre moletnejšie dámy v časti „Móda Plus“. Tu sa mi najviac páčia tieto puzdrové šaty s farebným lemovaným výstrihom.

Móda Plus v BurdeAk ste ešte šitie podľa Burdy nikdy nevyskúšali, tak rozhodne odporúčam nebáť sa toho. Strihy sú dobre označené, väčšinou dobre vysvetlené. Síce niekedy ich aj ja musím niekoľkokrát prečítať, kým pochopím celý postup, čo je čiastočne aj kvôli češtine, ale nakoniec si poskladám jednotlivé kroky.

Nezabudnite, že strihy z časopisu sa nestrihajú, ale sa musia preniesť- prekresliť na strihový papier najprv.

 

Komentáre