Show menu

Nová lektorka Andrea Karaffová

08 Mar
Nová lektorka Andrea Karaffová

Predstavujeme našu novú lektorku šitia. Andrea Karaffová bude viesť rôzne kurzy šitia od apríla. Andrea rada šije aj oblečenie a ponúka aj individuálne kurzy pre tých, čo sa chcú vybrať týmto smerom.
Kategória: Kurzy a Workshopy šitia

Nová lektorka Andrea Karaffová

Andrea obohatí náš skromný tím a od apríla bude viesť rôzne kurzy šitia. Prezradila nám, ako sa dostala k šitiu a čo najradšej šije.

Andrea Karaffová

Andrea Karaffová

Kedy si začala šiť?

So šijacím strojom som sa stretla prvýkrát u mojej babky, ktorá „obšívala“ celú ulicu. Mala veľkú výhodu – šľapaciu Veritasku. A vedela šiť. Ako malé dieťa som sa pozerala na , pre mňa vtedy nepochopiteľné, kúsky šiat , ktoré tvorila a videla som aj neskutočnú radosť každej jednej novej majiteľky. V tej dobe boli len sem tam nejaké obchody s oblečením.

Prebudil sa vo mne záujem, chcem to skúsiť, zvládnem to?… Podporu som našla, odvahu som mala, a tak som začala tvoriť svoje prvé kúsky, mala som vtedy okolo 10 rokov.

A tak som začala a vlastne už neprestala. Začiatky boli humorné, zúrivé, prekvapujúce, nekonečné. Ešte ako školáčka som začala navštevovať tvorivé krúžky , kde šitie bolo tiež súčasťou, do toho súťaže, kurzy. Stredná škola sa niesla v znamení tvorenia, priemyslu a preniknutia do technológií, techník , materiálov, strihov a všetkého, čo k šitiu patrí. Počas strednej som začala učiť aj ja deti, ako šiť a objavovať, čo dokážu, ak chcú.

Čo najradšej šiješ?

Počas svojho šijacieho obdobia som si vyskúšala všetky možné materiály, strihy, témy. Materiály boli tiež veľmi rôznorodé – hodváb, vlna, bavlna, igelit, papier ( áno , aj z toho je možné šiť). Výrobky majú zastúpenie k rôznych kategóriách – šaty, spoločenské šaty, kostýmy, detské oblečenie, hračky, obaly, dekoračné veci a asi vrcholom boli svadobné šaty.

Budem rada, ak spolu prebudíme v každom z vás, že všetko je možné , ak sami budete chcieť. Teším sa na vás na mojich kurzoch. Rada vás budem sprevádzať na ceste nekonečnej fantázie.

Najbližšie kurzy pod vedením Andrey:

Komentáre