Show menu

Adriana Capková – nová lektorka šitia

27 Sep
Adriana Capková – nová lektorka šitia

Predstavujeme našu novú lektorku šitia Adrianu Capkovú. Adriana bude robiť hlavne kurzy pre pokročilejších a zameria sa na šitie oblečenia.
Kategória: Nezaradené

Adriana Capková – nová lektorka šitia

Predstavujeme našu novú lektorku šitia Adrianu Capkovú. Adriana sa už dlhé roky venuje šitiu. U nás bude robiť hlavne kurzy pre pokročilejších a zameria sa na šitie oblečenia.

Ako si sa dostala k šitiu?

Moja mamina mi šila od malička, takže šitie ma sprevádza celý život. Odmalička som ju sledovala ako šila, plietla všelijaké veci. Bolo to fajn nosiť “originál”.

adriana-capkova2

Od kedy šiješ sama?

Ozajstné šitie prišlo s narodením môjho prvého syna. Skúšala som všetko čo ma zaujalo. Sprvu som sa inšpirovala z časopisov, teraz je to už internet.
Moji synovia si to v podstate odskákali, lebo som sa učila počas materskej, škôlky, karneváloveho obdobia…..:-)

Šili sme s maminou všetko čo bolo treba pre bábo. Stačilo aj pre dve deti, čo prišlo vhod, keď sme neskôr čakali druhý prírastok. Vtedy som dostala “šialený nápad” prešiť detský kočík.
Rozobrala som ho! Mame som skoro spôsobila infarkt, ale dala som ho, aj keď som bola v 5.mesiaci tehotenstva:-)

Proste šitie sa mi stalo záľubou – vášňou a odvtedy šijem všetko.

Čo šiješ najradšej alebo najčastejšie?

Najradšej som šila pre deti. Vytvorila som požičovňu karnevalových masiek (vlastnoručne ušitých), a popri tomto som šila na mieru dospelákom. A vlastne moji zákazníci mi vnukli myšlienku viesť kurzy.

Najčastejšie šijem spoločenské oblečenie ,ale aj trendové kúsky na mieru. Okrem šitia sa venujem aj pleteniu, háčkovaniu a tattingu/ frivolitkovaniu.

Už nejakú dobu spolupracujem s talentovaným a skvelým človekom – známym módnym návrhárom. V jeho dielni vznikajú úchvatné modeli a som hrdá že môžem byť pri tom .

Čo šitie pre teba znamená?

Pre mňa je šitie úžasná cesta krásnych vecí, farieb, zážitkov a výziev. Kde stretnem talentovaných a skvelých ľudí….. možno aj Vás.

Kurzy sa snažím viesť čo najjednoduchšie, aby sa šitie stalo potešením a dlhodobou záľubou.

Šitie je tak rôznorodé a pestré , môžeme sa naučiť čokoľvek čo nás poteší,máme možnosť učiť sa sústavne nové zaujímavé  triky a techniky.

Keď budete trpezlivé a vytrvalé,konečný efekt Vám prinesie veľa radosti a spokojnosti.
Skúste to s nami a odneste si domov originálny kúsok!

adriana-capkova1

Komentáre