Show menu

Ihlou priamo do srdca

26 Okt
Ihlou priamo do srdca

S príchodom Vianoc sa človek stáva akýsi vnímavejší, citlivejší. Viac si doprajeme, viac sa zaujímame, viac robíme i pre toho druhého. Najkrajší dar je ten, ktorý vyrobíme pre danú osobu. Zo svojho srdca dámu tomu jej srdcu. My, čo šijeme, máme možnosť toľko toho vytvárať.
Kategória: Šitie tipy, Nezaradené

Ihlou priamo zo srdca!

S príchodom Vianoc sa človek stáva akýsi vnímavejší, citlivejší. Viac si doprajeme, viac sa zaujímame, viac robíme i pre toho druhého. Je to naplňujúce. No často sa nám do toho votrú nepríjemné zhony. Tak nejako prirodzene – a to im nesmieme dovoliť, nesmú nám kaziť tieto krásne sviatky.

Hluk. Ruch. Tlačenica. Práve aj tieto slová niekedy symbolizujú Vianoce. A to je smutné. Ľudia sa náhlia a kupujú, predbiehajú a s klapkami na očiach si idú za svojím. „Mám ešte 5 minút, tam ešte stíham zájsť, toto ešte stíham kúpiť, hlavne rýchlo, hlavne sa ponáhľať!“

zipsy ako šiť

O tomto však Vianoce nie sú. Sú o tom, aby sme darovali nie len z lásky, ale aj lásku samotnú. A najkrajší dar je ten, ktorý vyrobíme pre danú osobu. Zo svojho srdca dáme tomu jej srdcu. My, čo šijeme, máme možnosť toľko toho vytvárať. Je mnoho nádherných vecí, užitočných, originálnych – jednoducho hand made – čo by sme mohli darovať. A my sa namiesto výroby a šitia naháňame za niečím, čo dostane možno 1000 ľudí. 1000 ľudí obdarovaných kópiou. Kópia, ktorá spôsobí, že zabúdame o čom sú vlastne Vianoce. O tom, že sú o pokoji, láske, rodine.

Peračník ako ušiť

Deťom môžeme urobiť prítulného macka alebo si ho môžu urobiť dokonca sami – darovanie aktivity má svoje čaro. Môžeme tiež podarovať farebný peračník – ten sa zíde vždy. Či pre dievčatá a parádnice krásny sponovník-bábiku, ktorý môžu na noc ukladať do postieľky.

Macko dvojica

 

Našim starým mamám by ste vyvolali úsmev na tvári hrejivým šálom alebo prikrývke, ktorá oživí jeseň života a vyvolá spomienku na vás.

Šál osmičkový

Váš drahý by sa určite potešil fľaši dobrého vína alebo whisky originálne zabalenej v darčekovej taške, ktorú by ste sama ušili.

Taška na fľašu

A vašu najlepšiu kamošku obdarujte napríklad darčekovou poukážkou na kurz šitia alebo jej s tým pomôžte sama. Rozšírte svoju radosť zo šitia do okolia. Ukážte, čo vo vás je. A aké máte skvelé hobby. Pretože darovať má rovnako tešiť, ako byť obdarovaný. Preto aj sama sebe niečo darujte, darujte si anjelika, ktorý vás bude strážiť.

Darčekový kupón

Hand made výrobky sú čarovné a tvorca naozaj do nich vkladá svoju dušu. Je to jeden k najkrajších darov. Preto, ak máte trochu času a vôle, tak nekupujte dary, jednoducho ich vytvorte. A začnite hneď! Nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Vaši blízki to iste ocenia a váš čas sa premení na radosť.

Komentáre