Show menu

Ako bolo na kurze Quiet book

18 Nov
Ako bolo na kurze Quiet book

Prinášame Vám zážitky z kurzu šitia výnimočnej textilnej knižky Quiet book. Knižka je náročná na vypracovanie a obsahuje množstvo detailov. Účastníčky kurzu boli veľmi šikovné a motivované. Dúfame, že čo sa naučili budú ďalej odovzdávať a ešte ušijú ďalšie krásne knižky.
Kategória: Šitie tipy, Kurzy a Workshopy šitia

Quiet book – krásny darček, ktorý nepočkal do Vianoc

Teda aspoň u Mišky, ktorá mi po kurze napísala: „Z môjho výtvoru som sa tak strašne vytešovala a stále sa z neho vytešujem, že som svoje predsavzatie nedodržala a plánovaný darček pod stromček som dcérke dala večer. Tešili sme sa všetci. Malá, že maminka jej ušila knižku. Tatinko, že obrázky vyzerali úplne ako super výtvor. Starší syn že “mama, wauuuu“. Dcérka si berie knižku so sebou všade (aj ju mala pod vankúšom celú noc a dnes si ju zobrala aj do škôlky).“

Quiet book - kurz šitia

Quiet book – kurz šitia

Celá sobota bola veľmi príjemná a všetky 4 dámy veľmi šikovné. Očividne je pre nich šitie vášňou ako pre mňa, čo mi potvrdila aj Oli po kurze: „Mne sa celú noc o tom snívalo, lebo som v hlave kombinovala strany, aké by som chcela spraviť“.

Quiet book - kurz šitia

Quiet book – kurz šitia

Vystrihovanie a prišívanie jednotlivých filcových častí nám išlo veľmi zručne, nakoľko všetky účastníčky už mali čo to zo šitia za sebou. Každú časť sme prišívali niťou tej istej farby, aby bol výsledok čo najkrajší. Dievčatá som priam musela nútiť do „povinných prestávok“, pretože ich to tak bavilo, že zabúdali na základné potreby (najmä hydratáciu organizmu :). To sa stáva, ak robíte niečo, čo Vás tak baví, že?

Quiet book - kurz šitia

Quiet book – kurz šitia

Nakoniec sme strany spojili šikmým pásikom a na prvú stranu doplnili mená detičiek, ktorým boli knižky určené.

Quiet book - kurz šitia Quiet book - kurz šitia Quiet book - kurz šitia Quiet book - kurz šitia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počas kurzu sme rozoberali napríklad aj to, kde je možné kúpiť materiál na ušitie Quiet book knižiek a aké máme skúsenosti s galantériami. Učiteľka Lucka mi dala za pravdu, že je na trhu nedostatok jednoduchých rôznofarebných gombíkov.

A prečo by odporučila kurz? „Pretože Quiet book – knižky sú nesmrteľné! O to viac takáto funkčná knižka, ktorá pomáha dieťatku sa rozvíjať, formovať a zdokonaľovať. Že takáto knižka môže s dieťatkom rásť a okrem funkčnosti sa s ňou bude spájať aj mnoho krásnych spomienok. Knižka je a bude vždy krásny darček a toto je prvá knižka, ktorá sa môže stať malým rodinným dedičstvom.“

Quiet book auto

Quiet book auto

Quiet book psík

Quiet book psík

quiet-book-mokka-03

Quiet book kvetinka

quiet-book-mokka-09

Quiet book záhrada

Ďakujem všetkým účastníčkam a veľmi sa teším, že sme zažili taký inšpiratívny deň!

P.s.: Už sme sa s dievčatami dohodli aj na nadstavbovom kurze Quiet book, kde spolu ušijeme knižky pre staršie detičky s množstvom funkčných prvkov.

P.s.2: Na kurze 2017 sú ešte voľné miesta

Katka – moKKa

katarina-mokranova-a-babo

Komentáre