Show menu

7 orieškov pre šitiachtivú žienku

06 Dec
7 orieškov pre šitiachtivú žienku

Nájsť ten pravý darček na Vianoce nie je jednoduché. Čo si šitiachtivá žienka môže želať pod stromček. Vybrali sme pre Vás inšpirácie na zoznam pre Ježiška.
Kategória: Šitie tipy, Nakupovanie

Pod stromčekom alebo 7 orieškov pre šitiachtivú žienku

Veľa žien hovorí, že šitie nie je hobby, ale vášeň. Je na tom veľký kus pravdy. Podobne ako s dobrou knihou. Stále, keď máte voľnú chvíľku, idete čítať. Keď ju nemáte, tak sa ju snažíte ukradnúť (aspoň na dve strany). So šitím je to podobne, a tiež sa tešíte na šťastný koniec. Jasné – nie všetko ide hladko, aj páračka si musí občas zahrať svoju rolu. No neverili by ste, ako vedia ušetriť čas a zefektívniť prácu dobré pomôcky pri šití. Mnohé z nich by šitiachtivá žienka ocenila mať pod stromčekom namiesto pyžama.

  • Šiť bez stroja je ako lízať zmrzlinu cez sklo – dá sa to, ale nie je to „vončo“.

To, že je niekto šitiachtivý, neznamená, že má doma stroj. A dobrý šijací stroj je dobrý základ. Samozrejme, sú dámy, ktoré len rady chodia na kurzy a domov stroj nepotrebujú. Tých je však menšina. U nás sa šije na značkách Bernette London7, Bernina či Singer. Taký lepší stroj kúpite približne za 200€ a viac. Predstavte si tú žiaru v očiach obdarovanej osoby, keby si ho našla pod stromčekom.

Quiet book - kurz šitia

 

  • Cik-cak = tik-tak. Kvalitné krajčírske nožnice šetria čas aj nervovú sústavu.

Kto vie – ten vie. Aj takéto nožnice nestoja toľko, čo tie v papiernictve. Cena sa pohybuje od tých 20 €. No dobré krajčírske nožnice sú ako tretia ruka. Výsledok je nielen kvalitnejší, ale aj krajší. S týmito KAI nožnicami budete maximálne spokojné.

Nožnice Kai

Nožnice Kai

  • Vyhoďte tú dosku na mäso. Samozaceľovacia rezacia podložka je lepšia. Žartujem! Nie, vážne je lepšia, ale dosku na mäso preto vyhodiť nemusíte.

Žarty nabok. Podložka na rezanie je naozaj praktická vec pre ševkyňu. Okrem toho, že chráni pracovný stôl, látku si krásne vymeriate a šikovne narežete rezacím kolieskom. Podložky sa pohybujú v cene okolo 25 €. Pre nás – ženy po šití dychtivé – je to niečo ako obrus na stôl. Bez toho vám už v domácnosti niečo chýba.

Pomôcky patchwork
  • Čerešnička na torte – taká dobrá minižehlička, nikdy nie je zlá.

Kreatívne vecičky bývajú často také mini. Ako aj minižehlička. Preto ju používame na žehlenie miest, kam sa klasická žehlička nedostane. Tiež je výborná na žehlenie volánov. Tak isto – na cesty. Dobre zbaliteľná a ľahká. Nie je chutná?

Žehlička malá

Žehlička malá

  • Gro všetkého. Začína sa to na písmeno L a končí písmenom Y. Pre niektoré z nás je ich nakupovanie závislosť.

Správne. Sú to látky. Je ich toľko a sú také krásne. Garantujeme vám, že látkam sa na Vianoce, či na narodeniny, ale aj v bežnú stredu poteší každá žena. My rady objednávame balíčky a rôzne mixy látok. Napríklad Fat Quarter balíčky. Látky sú naozaj pestré, je ich veľa a ešte sú aj v krásnom darčekovom balení. Môžete z toho ušiť všeličo.

Látky Fat Quarter

Látky Fat Quarter

  • Strihy si z prsta nevycucáš. Iba ak sa pekne snažíš.

Kniha je naozaj neutrálnym darom, ktorým sa nič nedá pokaziť. My máme mnoho kníh a naozaj ich využívame. Nie je to ako s bežnou knihou – prečítaš a odložíš. Ku knihám so strihmi sa vraciate neustále. Sú to vaši malí priatelia a radcovia. Ak máte malé dieťatko, tak dobrou pomôckou pri šití je kniha: Šijeme pro miminko.

Šijeme pro miminko

Šijeme pro miminko

  • Poukážka na večeru zo zľavomatu? Prosíííím len to nie! Alebo: Čo pre človeka, ktorý ešte nešil?

Darčekové poukážky sú IN, ale tie, čo za niečo stoja. Ak máte v svojom okolí človeka, čo sa rád učí nové veci, tvorí a skúša, je poukážka na kurz šitia to pravé orechové pod vianočný konár. Rýchlokurz, ktorý trvá 90 minút? Alebo celodenný individuálny kurz? Je to na vás. Stačí si len vybrať.

Darčekový poukaz Kurz šitia

Darčekový poukaz Kurz šitia

Komentáre