Show menu

Čo s deťmi počas príprav na Vianoce

15 Dec
Čo s deťmi počas príprav na Vianoce

Unudené deti vianočné prípravy vedia celkom „osladiť“. Pokojne môžete tomu predísť. Pripravte im kreatívne aktivity. Prinášame rôzne tipy.
Kategória: Šitie tipy, Kurzy a Workshopy šitia, Nezaradené

Čo s deťmi počas príprav na Vianoce?

Deťom na Vianoce treba vymyslieť nejaké aktivity. Aby neboli unudené a zasedené len pred telkou. Samozrejme, väčšie deti zapratáme do roboty. Nech idú vyrúbať stromček, nasekať čečinu na ikebany, poslať ich na vianočný nákup – hlavne aby nezabudli 6 fliaš coca-coly a 4 kilá mandariniek. Nech si to užijú.

Ale nie vážne, väčšie deti môžu pomôcť. Tínedžerom asi aj tak nijaké aktivity nevymyslíme. Ideálne je keď sú deti v strednom škôlkarskom veku . Čo s nimi robiť, pýtate sa, aby ste mali čas aj na prípravy, a aby naše ratolesti nečumeli do technologických vymožeností? Čítajte a možno vás niečo osloví.

Ideálne a najmenej pracné je (u niekoho naopak najviac – závisí od detí), keď vám detičky pomáhajú piecť. Vaľkajú cesto, hrajú sa s múkou, vykrajujú medovníčky a zdobia ich. Toto spĺňa všetky ich kritéria zábavy: sú špinavé, môžu sa realizovať a kreovať, a tiež sa pri tom cítia dospelo. Táto činnosť sa im naozaj ráta.

Ak deti nemáte v kuchyni príliš v obľube. Môžete im vyrobiť rôzne aktivitky napríklad z papiera, gombíkov, látok a nitiek. Toho by ste mali mat doma dosť. Našli sme pre vás pár nápadov, čo by to mohlo byť.

Pre tých najmenších filcový stromček s ozdobami na suchý zips. Super nápad.

Aktivity s deťmi Vianoce

Aktivity s deťmi Vianoce

Zdroj: thinkforboys.com

Nakreslite im tvary na látku. Deti si môžu strihať a lepiť.

Vianočné obrázky

Vianočné obrázky

Vianočné obrázky

Vianočné obrázky

obrázok z látky

obrázok z látky

Zdroj: dotsandspots.co.uk

Baví ma viazanie!

Stromček zo stužiek

Stromček zo stužiek

Zdroj: diyprojetcs.com

Alebo ak už vedia narábať s ihlou, môžu si ušiť takýto stromček.

Stromček z gombíkov

Stromček z gombíkov

Zdroj: northpole.com

Krásne omaľovánky s motívmi šitia.

omalovanky

Zdroj: seekatesew.com

Pre staršie deti. Ak máte nadbytok starých zipsov, tak toto je dobrý spôsob ako ich využiť.

vianočná výzdoba

vianočná výzdoba

Zdroj: craftsncoffe.com

Ak však bude vonku snežiť, neváhajte, naobliekajte ich a pošlite hľadať jahody. To je jednoznačne tá najlepšia aktivita na Vianoce. A k tomu zdraviu prospešná. Nie práve pátranie po jahodách, ale šantenie v snehu. Pamätáte ako sme my chodili s omrznutými rukami, mokrými zadkami a tečúcim sopľom? To boli časy. Ešte TIP na záver: do snehových modelov sa dá krásne kresliť vodovými farbami. Nemusíte mat na dvore alebo pred blokom snehuliaka, môže to byt napríklad aj mačka či zelený škriatok.

Snehuliak na lavici

Snehuliak na lavici

Tak či tak, pamätajte, že unudené deti vianočné prípravy vedia celkom „osladiť“. Pokojne môžete tomu predísť . Tak veľa šťastia.

Komentáre