Show menu

7 spôsobov ako si zarobiť prostredníctvom šitia

18 Jan
7 spôsobov ako si zarobiť prostredníctvom šitia

Je šitie Vaše hobby? Rozmýšľali ste nad tým ako so šitím si trošku privyrobiť? Tu je 7 tipov ako si zarobiť prostredníctvom šitia. Milionárom sa síce nestanete, ale môžete robiť čo Vás baví a zarobiť si nejaké tie eurá.
Kategória: Šitie tipy

7 spôsobov ako si zarobiť prostredníctvom šitia

Šitie je krásne univerzálne a ciest ako prostredníctvom neho zarobiť peniaze je viac. Viete šiť, ale neviete ako svoje nadanie zhodnotiť? My vám (aj z vlastnej skúsenosti) môžeme poradiť. Šijete zatiaľ len pre radosť? Alebo sa váš biznis rozbieha ťažko? Tak sa pustite do čítania.

1. Zarobiť peniaze znamená vedieť ich aj ušetriť. Mnoho starých vecí môžete recyklovať a vytvárať z nich nové, moderné aj užitočné veci. Napríklad môžete dať šancu staršiemu posteľnému povlečeniu – utierky, obrúsky, šaty, … čo vám len napadne.

Recyklácia textilu

2. Ďalšia cesta, ktorá vám už možno napadla alebo ju praktizujete, je predávať výrobky, ktoré ušijete.

  1. Hračky – deti milujú šité hračky

  2. Oblečenie – je naozaj užitočné

  3. Módne doplnky – originálne

  4. Bytové doplnky – špecifické s vaším podpisom

  5. Užitočné potreby do kuchyne – tie sa zídu každému.

Výroba handmade vecičiek

Nájdite si niečo originálne. Hľadajte niečo, po čom je dopyt. Urobte si prieskum medzi kamoškami a ich kamoškami. Pri troške snahy určite niečo pekné vymyslíte. Poprípade sa nechajte inšpirovať zahraničnými stránkami a autormi. Pohľadajte dieru na slovenskom trhu.

3. Opravovať alebo upravovať – aj touto cestou sa dajú zarobiť peniaze. Ale len toľko, koľko sama zvládnete pracovať. Veľký biznis z toho asi nekvapne. Avšak ľudia sa často nechcú vzdať svojich obľúbených kúskov na oblečenie. V tomto prípade sa musíte snažiť, aby ľudia z okolia chodili práve k vám. Dôležitá je reklama. Najlepšia a najjednoduchšia je odporúčanie spokojných zákazníkov.

Oprava a úprava odevov

Tieto tri cesty sú také prvoplánovejšie. Ďalšie sú už o niečo zložitejšie, a teda zaujímavejšie.

4. Ak ste kreatívna, môžete vytvárať strihy alebo návody. Za zaujímavý a dobrý strih, či návod je každý ochotný zaplatiť. Predstavte si – keby značka začala vyrábať vaše oblečenie. Kde je snaha a potenciál –  tam je aj výhra. Možno na Slovensku to nie je tak bežne rozšírené, no v zahraničí je to obľúbený spôsob ako získať peniažky.

Výroba strihov na hračky

5. Rozšírte do sveta svoje vedomosti týkajúce sa šitia. Začnite blogovať, napíšte e-book. Tipy, triky a návody sú naozaj témy č. 1. Potvrdzujú to aj mnohé štatistiky. Keď v tom budete dobrá, tak sa vyšvihnete nad konkurenciu. Toto ale chce trpezlivosť a vzdelávanie, sledovanie trhu a chod s trendmi. Sledovať to, po čom ľudia túžia – to znamená aj recenzie, diskusie, stať sa jednou z tých, pre ktorých chcete tvoriť.

Sociálne médiá

6. Staňte sa lektorom. Ak nie je možné mať svoju učebňu a viac šijacích strojov, môžete robiť video kurzy. Teraz sú v móde a nie sú také zložité. Môžete si nechať na nich platiť priamo. No tiež je možné uverejňovať ich na stránke youtube.com – a ak budú mat nejakú pridanú hodnotu, napríklad vtip, je možné, že vám za sledovanosť bude platiť samotná spoločnosť Youtube.

Lektorka online video kurzov

7. V každom prípade robte to, čo vám ide najlepšie. Máte nadanie na rozprávanie? Tak pri (o) šití rozprávajte a ukážte to ostatným. Rada tvoríte? Ukážte nám čo a ako Za návod môžete získať od nás balík látok – aj to je spôsob). Ste talent na písanie? Alebo na komunikáciu s ľuďmi, či šijacími strojmi ? Naozaj robte, čo vás baví a viete že vám to ide najlepšie – o tom to je. Ak sa máte do niečoho nútiť, tak biznis nerozbehnete.

Rada na záver: Pamätajte, že na začiatok všetkého potrebujete aspoň malý kapitál a veľa motivácie.

Rada 2: A tiež všetko, čo robíte, robte s láskou – potom to ide skoro samo.

srdce

Komentáre