Show menu

Festival šitia – Quiltfestival v Birminghame

15 Aug
Festival šitia – Quiltfestival v Birminghame

Ako bolo na Festival of Quilts 2017 v Birminghame. Je to jedinečný festival šitia pre všetkých nadšencov a výstava úžasných textilných prác.
Kategória: Nakupovanie, Patchwork

Medzinárodný Quilt-festival Birmingham UK

Prinášam Vám krátku ochutnávku z medzinárodného festivalu quiltov a patchworkových prác z Birmighamu, ktorý som navštívila minulý víkend.

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Bola to moja druhá návšteva tejto významnej výstavy a nesklamala ani tento rok. Odporúčam nielen nadšencom patchworku, ale aj iným fanúšikom šitia.

Výstava súťažných quiltov

Výstava je súťažná a predstavuje práce v oblasti patchworku a quliltingu z celého sveta. Súťažné kategórie sú rozmanité, nájdete to moderný, tradičný patcwhork, deky šité vo dvojici alebo ako skupina, vystavujú sa textilné kreácie detí v kategórii 8-11 rokov, miniatúrne quilty. Väčšina prác má vysokú umeleckú a technickú úroveň. Bolo to pre mňa veľmi motivujúce vidieť, čo všetko sa dá z textilu vytvoriť a čo všetko sa môžem ešte v oblasti šitia naučiť.

Budeme mať kurz Základy patchworkovej techniky aj v našom štúdiu.

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Predajná časť výstavy

Výstava je sprevádzaná aj predajnou časťou, kde majú svoje stánky najväčší výrobcovia šijacích strojov pre domáce použitie ako Bernina, Janome, Pfaff, Brother a ďalší. Predvádzajú najnovšie modely šijacích strojov, môžete si ich vyskúšať. Nájdete tu aj veľké quiltovacie stroje, ktoré prešívajú automaticky podľa programu, či nábytok pod šijací stroj a do tvorivého kútika.

Festival of quilts 2017

Festival of quilts 2017

Samozrejme nechýbajú predajcovia látok všetkého druhu z rôznych kútov sveta a kúpite Fat Quarter s tými najrozličnejšími vzormi už od 1 Libry/kus.

Nájdete tu aj pomôcky na patchwork, rôzne pravítka, rezače, podložky, šablóny, označovače, nite a pod. Je tam taký veľký výber, že sa to nedá ani vymenovať. Je to skutočný raj pre nadšencov patchworku a šitia.

Predávajú rôzne návody, strihy a balíčky na tvorenie. Kúpite tu strihy na tašky aj patchwork deky, či hračky.

Workshopy

Na festivale sa konajú rôzne sprievodné akcie, lekcie, fashion show a workshopy na rôzne textilné techniky.

Ja som sa zúčastnila workshopu na šitie aplikácií. Aplikácie používam často a už som písala o tipoch ako s nimi pracovať aj na mojom webe. My sme teraz šili takého modrého vtáčika ručne.

Modrý vtáčik

Modrý vtáčik

Odporúčam na festival cestovať len s minimálnou výbavou, aby ste mali, čo najviac miesta na zakúpené látky a pomôcky na ceste späť.

Bol to znova nezabudnuteľný zážitok a som plná inšpirácie a nadšenia posúvať svoje hranice v šití.

Čo som si kúpila ja

Vždy hľadám niečo, čo sa u nás ťažko kupuje alebo nie je vôbec dostupné, prípadne čo je cenovo výhodné. Tento rok som si nekúpila veľa látok, ale zaujali ma tieto 2 vzory. Obe látky sú od dizajnérky Melody Miller od značky Cotton and Steel. Plánujem si z nich ušiť sukňu a letné šaty. Už som si aj našla strih z Burdy.

Látka píšťalky

Látka píšťalky

Látka Mustangy

Látka Mustangy

Kúpila som si vianočnú sadu Fat Quarters.

Látky Vianočné

Látky Vianočné

Našla som aj výhodný balíček gombíkov len za 2.50 Libry.

Balík gombíkov

Balík gombíkov

Zaujali ma aj plastové doplnky na šitie pre deti, ktoré sa dajú zakomponovať do deky alebo hračky. Plánujem na to kurz šitia pre začiatočníčky mamičky, kde si ušijeme takú malú mojkaciu deku – uteráčik so “žužlátkom”.

Plastové krúžky

Plastové krúžky

Kúpila som si aj sadu rôznych ihiel na ručné šitie v takom peknom puzdierku.

Ihly John James

Ihly John James

Ako sa tam dostať

Ak som Vás motivovala navštíviť túto udalosť, tak tu nájdete zopár tipov a popis ako sa tam dostať nabudúce a organizovať výlet na Quiltfestival v Birminghame.

Z Bratislavy lieta priamo do Birminghamu pravidelne Ryanair. Odporúčam vybrať si hotel blízko letiska alebo priamo v areáli výstaviska v NEC (National Exhibition Center) kde sa Quiltfestival koná.

Výstava je vždy začiatkom augusta od štvrtka do nedele a lístky sa dajú kúpiť priamo na web stránke festivalu už niekoľko mesiacov vopred.

Naplánujte si aspoň 2 dni, lebo výstava a predajná časť sú také veľké, že za jeden deň to nestíhate.

Jednoducho sa dostanete aj do centra mesta, pokiaľ si chcete spraviť prehliadku. Chodia pravidelne vlaky do centra z hlavnej medzinárodnej stanici, ktorá je medzi letiskom a výstaviskom.

Komentáre