Show menu

Pyžamový overal

31 Aug
Pyžamový overal

Pyžamový overal z úpletu - nebojte sa šiť úplety a pustite sa aj do náročnejších projektov. So strihmy z Burdy to ide ľahko. Inšpiráci na tému: Ako šiť úplety a pleteniny.
Kategória: Šitie tipy

Pyžamový overal

V decembrovom čísle Burdy 12/2016 som uvidela tieto krásne pyžamové overaly a rozhodla som si ich ušiť pre dcéru aj pre seba.

Burda 201612

Burda 201612

Dlho som hľadala vhodný bavlnený úplet v obchode, ale nevedela som nájsť nič, čo by sa mi na to hodilo a bolo hravé, ale zároveň nie príliš infantilné. Nakoniec som sa poobzerala online a hľadala látky v e-shopoch. Pravdu povediac nie som veľkým fanúšikom látkových e-shopov. Látku rada ohmatávam a skontrolujem farby naživo. Zaujal ma výber bavlnených úpletov na stránke bubulákovo. Dcéra si vybrala líštičky a ja pre seba pandy.

Burda Overal

Burda Overal

Strih je veľmi jednoduchý. Na patenty sa odporúča použiť rebrový úplet. Okrem toho budete potrebovať patenty. Ja som použila plastové nity, ktoré práve v tom čase boli v akcii aj na Tchibo a kúpila som si celú sadu aj s kliešťami.

Pyžamový overal

Pyžamový overal

Musela som si trochu dĺžku strihu prispôsobiť, ale ináč strih sedel. Najnáročnejší bol golier a zakončenie v strede pri patentoch. Ja som si tento overal ušila na overlocku, takže to išlo super rýchlo. Overlock je najideálnejší na šitie úpletov a pletenín, nakoľko stehy sú tvorené viacerými niťami a steh je elastický.

Pyžamový overal

Pyžamový overal

Viac o rozdieloch medzi overlockom a šijacím strojom: článok blog 

Ak ste začiatočník na overlocku alebo by ste overlockom chceli začať, tak odporúčam aj náš individuálny kurz šitia v Bratislave.

Overal z úpletu sa dá ušiť aj na šijacom stroji, nezabudnite použiť ihlu na stretch a taktiež vybrať vhodný steh – strečový alebo použiť úzky cik-cak.

Pyžamový overal

Pyžamový overal

Viac o tom ako šiť úplety nájdete v našom článku: Ako šiť elastické materiály. 

Komentáre